Purple-Butterfly
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Purple-Butterfly

We rock the world in purple!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Parere despre anime

2 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Parere despre anime Empty Parere despre anime Sam Aug 16, 2008 6:58 am

Hazel

Hazel
Admin
Admin

so ce parere aveti despre anime ^_^:

Unul dintre anime-urile mele preferate... imi place mult deoarece se aseamana un pic la poveste cu Death Note; ma refer la personajul principal, Lelouche devine parca obsedat de puterea asta. oricum, e un anime de nota 10 si foarte bine facut, grafica e absolut remarcabila si de asemenea povestea foarte interesanta. Pacat ca are doar 25 de episoade... insa momentan astept sa vad si seria a doua, care sper ca va fi la fel de buna ca si prima...

http://naruto-ninja.77forum.com

2Parere despre anime Empty Re: Parere despre anime Mier Aug 27, 2008 10:06 pm

fumoffu

fumoffu
Admin
Admin

Yeah.. Renumitul Code Geass
What can I say about? A fost surprinzator de bun fata de ceea ce ma asteptam.. Cand i-am vazut prima data fata personajului principal mi-am zis ca o fi inca o cretinizare de shoujo ceva..Dar , a fost un anime care m-a surprins in cel mai placut mod. Am avut ce vedea fara sa ma plictisesc si chiar mi-a placut.
Animeul are valoare prin faptul ca are o idee originala care te face sa fii mai mereu curios ce se va intampla in continuare. Totul este imprevizibil si atunci cand nu te astepti atunci se intampla anumite chestii.. Eu unul chiar speram ca "Zero" sa nu se lase descoperit chiar din prima serie^^ Dar a fost bine si asa.
Personajele sunt bine realizate , mie personal cel mai simpatic mi s-a parut Lelouch. Un tip suspect, care desi la inceput parea mai inofensiv, la sfarsit si-a aratat adevarata fata, el sacrificand totul, si vieti omenesti, pentru a-si atinge scopul.
Cel mai enervant a fost finalul incredibil de slab, un final care practic te obliga sa vezi si serie urmatoare.Eu sincer nu planuisem sa vad deocandata seria a doua si nici nu cred ca am s-o vad acum. Am s-o las pana se termina si apoi am sa vad ce se intampla. Deci un final in suspans, care e intr-un fel lasat in aer. Probabil ca in seria a 2 a vor reusi pana la urma Lelouch si Suzaku sa o salveze pe Nunally....

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum